Sıkça Sorulan Sorular

BirimFiyat.Net ücretli bir site midir?

Hayır, BirimFiyat.Net ücretli bir site değildir. Sitemizde yapacağınız hiçbir işlem için ücret ödemezsiniz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, güncel birim fiyatları Yüksek Fen Kurulu tarafından lisanslı olarak dağıtıldığı için ücretsiz olarak yayınlanamamaktadır. AMP Yazılım olarak bu birim fiyatları ürünlerimizde kullanmak üzere her yıl kullanım haklarını satın almaktayız.

Çevre ve Şehircilik güncel birim fiyatlarını www.yapimaliyet.com sitemize abone olarak kullanabilirsiniz . Abonelik için buraya tıklayın.

Birim fiyatları daha profesyonel amaçlar için kullanmak isterseniz www.ampyazilim.com.tr sitemizden alanında Türkiyenin en kapsamlı çözümleri olan yaklaşık maliyet ve hakediş yazılımlarımız işinize yarayacaktır.

Aradığım pozun bilgilerine nasıl ulaşırım?

Aradığınız pozun bilgilerine ulaşmak için Poz Arama bölümünü kullanabilirsiniz. Poz arama bölümünde “Poz No, Tanım, Uzun Tanım, Tarif” alanında kelime bazlı arama yapabilirsiniz.

Poz numarasına göre arama yapmak istediğinizde "Aranacak Metin" kutusuna pozun ilk birkaç rakamını girin, kelime bazlı arama yapacağınızda "Tanım, Uzun Tanım, Tarif veya Tanım+Uzun Tanım+Tarif" seçeneklerinden birini seçin ve "Aranacak Metin" kutusuna aradığınız pozun içinde geçen kelimeleri yazın. Kelime bazlı poz araması yaparken birden fazla kelime kullanabilirsiniz.

Bulduğum pozların tarifini, geçmişe dönük fiyat bilgilerini ya da diğer detayları nasıl görebilirim?

Arama sonucunda bulduğunuz pozlar listesinde poza tıklayarak detay bilgilerine (Tanım, Tarif, Fiyat, Analiz vb.) ulaşabilirsiniz.

Arama kriterlerini değiştirip farklı bir arama yapmak istiyorum. Bunu nasıl sağlayabilirim?

Girdiğiniz kriterlere uyan pozlar listelendikten sonra Poz Arama bölümü poz listesinin alt kısmında aktif olarak kalır. Bu bölümden arama kriterlerinizi değiştirerek yeni bir poz araması yapabilirsiniz.

Pozlar listelendi, ancak diğer sayfalardaki pozları da görmek istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Arama sonucunda bulduğunuz poz sayısına göre pozlar birden fazla sayfada gösterilebilir. Aram sonucunda buluna pozların sayfa sayısını poz listesinin altında “Sayfa 1/11 > >>” biçiminde görebilirsiniz. Buradaki ileri düğmesini [>] kullanarak sayfalar arasında geçiş yapabilirsiniz. Yine aynı bölümü farenin sağ tuşuyla basılı tutarak sağa veya sola çekerek diğer sayfalara geçebilirsiniz.

Pozları e-posta adresime nasıl gönderebilirim?

Poz Arama sonucunda bulduğunuz pozları ve poz detay bilgilerini e-posta adresinize gönderebilirsiniz. Bunun için sayfanın altında yer alan “…. E-posta ile bana gönder” bölümüne mail adresinizi yazın ve Gönder düğmesine basın.

Tanım, Uzun Tanım ve Tarif alanlarında birden fazla kelime için arama yapabilir miyim?

Evet, kelime bazlı (Tanım, Uzun Tanım, Tarif) aramalarda birden fazla kelimeyi yan yana boşluk bırakarak yazarak arama yapabilirsiniz. Aramak istediğiniz poza ilişkin kelimeleri Aranacak Metin alanına yazın ve Poz Ara düğmesine basın.

Örneğin; Arama Alanı bölümünden Uzun Tanım'ı seçip Aranacak Metin alanına da “OTURTMA ÇATI' yazdığınızda Uzun Tanım alanında bu iki kelimenin geçtiği tüm pozlar aranır ve bulunan pozlar listelenir.

Bulunan poz sonuçlarının içindeki kayıtlarda nasıl arama yapabilirim?

Poz Arama bölümünde kriterinizi belirleyip Poz Ara tuşuna bastıktan sonra belirlediğiniz kritere uygun pozlar listelenir. Listelenen pozların içinde geçen bir kelime için mevcut kriterinizin yanına bir boşluk bırakarak yeni kelimeyi ilave ediniz.

Yaptığım arama sonucunda kaç adet kayıt bulunduğunu nasıl görebilirim?

Poz Arama bölümünde Kriterinizi belirleyip Poz Ara tuşuna bastıktan sonra listelenen pozların sağ üst kısmında bulunan 'Bulunan Poz Sayısı' bölümde kaç adet kayıt bulunduğunu görebilirsiniz.

Pozu inceledikten sonra arama listesine nasıl geri dönebilirim?

Arama sonucunda bulduğunuz pozu inceledikten sonra, pencerenin üst kısmındaki "Arama Sayfasına Dön" butonuna basarak son arama listenize dönüş yapabilirsiniz.